18 Mart 2019 Pazartesi

Isparta'nın Minik Gülleri Doğada - Etkinlikleri

30 Mart 2018 Cuma 16:51 tarihinde eklendi | 558 defa okundu

'Isparta'nın Minik Gülleri Doğada' Etkinlikleri 

 

SDÜ Orman Fakültesi tarafından her yıl geleneksel hale gelen Minik Öğrencilere yönelik Doğa Eğitimi etkinliklerinin bu yıl ki konuğu Şehit Sezgin İlkokulu, Bahçeşehir Koleji ve Kadir Boylu Ortaokulu öğrencileri olmuştur. Ziyaret kapsamında Orman Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüseyin FAKİR öğrencilere hitaben yaptığı hoş geldiniz konuşmasında Ormancılık Haftasının öneminden bahsederek onlardan doğayı, çevreyi ve ormanları korumalarını, doğal kaynakları, sömürü materyali olarak değil, yaşamın temel varlıkları olarak görmek gerektiğini vurgulamıştır.  Öğrenciler ayrıca, Yrd.Doç.Dr. Yasin ÜNAL tarafından koordine edilen Doğa Eğitimi Etkinliklerine iştirak ettiler.

Minik öğrenciler Ormancılık Haftası kapsamında tertiplenen etkinliklerde, ilk olarak Yaban Hayatı Müzesini gezdiler ve burada bulunan Tahnit olarak sergilenen Kuş ve Memeli yaban hayvanlarına dokunma fırsatı buldular.

Etkinliğin ikinci aşamasında, Botanik Bahçesi ve Herbaryum Arş. ve Uyg. Merkezi’nde ilk kez doğada kamp kurmanın ve teleskopla kuş gözlemenin Üniversitemiz tarafından ücretsiz ikram edilen  Yemek yediler ve öğretmenleri eşliğinde, oldukça mutlu bir şekilde okullarına geri döndüler.

Ayrıca yine Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Yılmaz Şener İlköğretim Okulu anasınıfları, Botanik Bahçesi ve Herbaryum Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde fidan diktiler. Öğrenciler etkinliğe sınıf öğretmenleri ile katılırlarken Fakültemizden Arş.Gör. Dr. Esra KASARCI BAYAR miniklere fidan dikimi ve ağaçlar hakkında bilgiler verdiler.

 

 

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@sdu.edu.tr