11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü

11 Kasım 2021 Perşembe 15:56 tarihinde eklendi | 381 defa okundu
11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Orman Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yürütülen “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kapmayası ile 81 ilimizde aynı anda fidan dikim etkinlikleri yapıldı. 
Bu kapsamda, Isparta Orman Bölge Müdürlüğünün Sütçüler İşletme Müdürlüğü Çandır İşletme Şefliği sahalarında gerçekleştirdiği etkinliğe fakültemizi temsilen Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çatal ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nevzat Gürlevik ile öğretim üyelerimizden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Fakir ve Prof. Dr. Yasin Karatepe bir grup öğrencimizle birlikte katılmışlardır. 
Bu seneki ağaçlandırma etkinlikleri, geçtiğimiz yaz aylarında ülkemizde yaşanan büyük orman yangınlarının yaralarını sarmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak bakımından özel bir öneme sahiptir. Orman teşkilatı, diğer kamu ve özel sektör kurumları ve sivil toplumumun da katılımı ile topyekûn gerçekleştirilen bu faaliyetler sayesinde orman yangınlarından zarar gören doğanın en kısa sürede yeniden canlandırılması mümkün olacaktır.
 
 
 

 

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta

 

   Tel : +90 246 214 6500
   E-posta : ormanf@isparta.edu.tr

   Fax : +90 246 214 6599