22 Eylül 2019 Pazar

20. Dönem Mezunlarımızı Uğurladık

24 Haziran 2019 Pazartesi 10:38 tarihinde eklendi | 447 defa okundu

Fakültemiz 2019 yılı Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği mezunlarını Fakültemiz bahçesinde yapılan törenle uğurladık. Bu yıl 20. Dönem mezunlarını uğurlayan Fakültemizin 1999 yılı ilk mezunlarının da katıldığı törene mezun öğrencilerimiz ve aileleri, Fakültemiz akademik ve idari personeli, TKDK Isparta İl Koordinatörlüğü, Isparta Orman Bölge Müdürlüğü, Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi Yönetimi ve Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi Yönetimi katıldılar.

İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende, sırasıyla Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Birincisi Gamze ÖZÇELİK, Orman Fakültesi Dönem Birincisi ve Orman Mühendisliği Bölüm Birincisi Gamze DURMUŞ, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü adına Doç. Dr. Abdullah SÜTÇÜ, Orman Mühendisliği Bölümü adına Orman Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Nilüfer YAZICI, Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şube Başkanı Prof. Dr. Tuncay NEYİŞÇİ, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan TÜRKYILMAZ, Isparta Orman Bölge Müdürü Kenan AKDUMAN, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin FAKİR konuşmalarını yaptılar, mezunlarımızı tebrik ederek "Orman Mühendisi" olarak yeni yaşamlarında başarılar dilediler.

Tören Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümlerinde dereceye giren mezunlarımıza ödül ve plaketlerinin verilmesinin ardından Fakülte birincisi Gamze DURMUŞ’un Orman Fakültesi mezuniyet kütüğüne isimlik çakması ve ardından 1999 yılı ilk mezunlarımıza 20. Yıl Onur Belgelerinin verilmesi ile devam etti.

Mezuniyet törenimize bu sene 1999 yılında mezun olmuş yirminci yıl mezunlarımız da katılarak etkinliğimize renk kattılar. Dekanımız Prof.Dr. Yılmaz ÇATAL törene katılan ilk mezunlarımıza 20. Yıl Onur Belgesi sundular.

Coşkuyla kutlanan Mezuniyet Töreni'nin son bölümünde, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nevzat GÜRLEVİK yönetiminde ISUBÜ Mezuniyet Andı'nı birlikte okuyan öğrenciler, keplerini havaya fırlatarak mezun olmanın gururunu yaşadılar.

Törenin ardından konuklarımıza Ispartanın geleneksel yemekerinden olan kabune pilavı ve helva ikram edildi.

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@isparta.edu.tr