30 Kasım 2020 Pazartesi

Fakültemizde Girişimcilik Semineri

10 Ekim 2019 Perşembe 22:10 tarihinde eklendi | 514 defa okundu
Girişimci İşadamları Vakfı (GİV), Girişimcilik Akademisi Koordinatörü Sayın Özkan KIRIMLI tarafından Orman Fakültesi öğrencilerine yönelik İlk Ders kapsamında Girişimcilik semineri, 9 Ekim Çarşamba günü Orman Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilmiştir. 
Girişimci İşadamları Vakfı İstanbul’da Bahariye Mevlevihanesi’nde ülkemizin genelinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren girişimci ve işadamlarının koordinasyonunu ve iş birliğini sağlamak, girişimciliği yaymak-desteklemek-özendirmek ve ülkemizi ilgilendiren her türlü ekonomik mesele ile ilgili incelemelerde bulunarak çözüm önerileri sunmak amacıyla kurulmuştur. 
Kuruluş girişimcilik alanında ödüller vermektedir. Ödül serisinin öncülüğünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başlatmış olup, bu yıl ise yerli savunma sistemlerimizden İHA ve SİHA’ların öncüsü Selçuk BAYRAKTAR tarafından Girişimcilik ödülleri verilmiştir. 
Gelecekte kim kendi işinin patronu olmak ister? Sorusuyla seminerine başlayan Sayın KIRIMLI öğrencilere girişimcilik iklimi ve girişimcilik ruhu hakkında bilgiler verdi. Ülkemizde GİV altında faaliyetlerini devam ettiren tanınmış iş adamlarının gerçek yaşam ve başarı hikayeleri hakkında da bilgi veren konuk, bu insanların girişimcilikte kuralına göre oyunu oynadıklarını ve başardıklarını vurguladı. Sohbet tadında geçen seminerde öğrencilere, girişimci olabilmenin gereklerini, zorluklarını, cesaretli ve sabırlı olmaları durumunda ise kazanabileceklerini gerçek hayattan kesitler ve örnekler vererek anlatan Sayın KIRIMLI, öğrencilere son olarak iyi bir insan olmanın ve başkalarına yardım etmenin hayatın temel amacı olduğunu söyleyerek seminerini tamamladı.
Program sonrası Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL seminer ve söyleşi için Sayın Özkan KIRIMLI’ya teşekkür ederek, öğrencilerimizin geleceğe ve mesleklerine en iyi şekilde hazırlanmaları için benzeri programların devam edeceği bilgisini verdi.

 

  

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 214 6500
   E-posta : ormanf@isparta.edu.tr

   Fax : +90 246 214 6599