18 Mart 2019 Pazartesi

Fakültemizden Bir Grup Öğretim Üyesi 15-25 Haziran Tarihleri Arasında İsveç ve Danimarka’da Bilimsel Alışverişte Bulundu ve Fakültemizle İşbirliği Olanaklarını Araştırdı

28 Haziran 2012 Perşembe 11:37 tarihinde eklendi | 2338 defa okundu
Doçent. Dr. Muhammet S. Toprak ile görüşüldü ve özellikle polimer ve lignoselülozik kimya alanında çalışma ve işbirliği yapılması kararına varıldı. Dr. Dennis Jones ve çalışma grubu ile toplantı yapıldı. Ağaç malzeme teknolojisi alanında görüş alışverişi

Fakültemizden Bir Grup Öğretim Üyesi 15-25 Haziran Tarihleri Arasında İsveç ve Danimarka’da Bilimsel Alışverişte Bulundu ve Fakültemizle İşbirliği Olanaklarını Araştırdı.

 

KTH Royal Institute of Technology ve   SP Tratek

Doçent. Dr. Muhammet S. Toprak ile görüşüldü ve özellikle polimer ve lignoselülozik kimya alanında çalışma ve işbirliği yapılması kararına varıldı.
Dr. Dennis Jones ve çalışma grubu ile toplantı yapıldı. Ağaç malzeme teknolojisi alanında görüş alışverişi yapıldı. Dr. Jones, çalışma grubu ve konuları hakkında kısa bilgi verdi ve ortak çalışma ve anlaşmaya açık olduklarını belirtti.
Aynı enstitünün Yüzey Kimyası bölümü ile görüşmeler yapıldı. Bölümde yapılan çalışmalar hakkında Prof. Agne Swerin ve Dr. Birgit Brandner sunum yaptı. Daha sonra laboratuarları ziyaret edildi. Yüzey kimyası üzerine oldukça gelişmiş ekipmanlara sahip olan bölümde sırasıyla FTIR-ATR; AFM, SEM, XPS cihazları ziyaret edildi. Bu cihazların  çalışma prensipleri ve ileriki çalışmalarda kullanımı üzerine bilgi verildi. İkili işbirliği anlaşması için olumlu görüş bildirdiler.   

Haberin detayları için tıklayınız

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@sdu.edu.tr