Konferans: ‘Orman Ürünlerinde Dış Ticaret-Fümigasyon Uygulama ve Teknikleri-ISPM-15 Uygulama Esasları

13 Mayıs 2022 Cuma 13:34 tarihinde eklendi | 88 defa okundu
Antalya Zirai Karantina Müdürü Ekrem Çetin, İnspektör Çetin Sarı ve İnspektör Selim Şah

Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen ‘Orman Ürünlerinde Dış Ticaret-Fümigasyon Uygulama ve Teknikleri-ISPM-15 Uygulama Esasları’ isimli konferans fakültemizde gerçekleştirildi.

Konferansa Dekanımız Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL, Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Nilüfer YAZICI, Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Halil Turgut ŞAHİN, Lisansüstü Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Abdullah SÜTÇÜ, Fakültemiz akademik personeli ve öğrencilerimiz katılım sağladılar.

Konferansımıza davetli konuşmacılarımız Antalya Zirai Karantina Müdürü Sayın Ekrem Çetin, İnspektör Çetin Sarı ve İnspektör Selim Şah sunumlarını gerçekleştirdi.

Antalya Zirai Karantina Müdürü Sayın Ekrem Çetin, Zirai Karantina Müdürlüğü’nün görev ve yetkileri hakkında bilgi verdikten sonra Orman Ürünleri ithalatı kontrollerine ilişkin tanım ve açıklamalarda bulundu. İnspektör Çetin Sarı, öğle arasından önceki oturumda Fümigasyon tarihçesi hakkında bilgi verirken öğleden sonraki oturumda Fümigasyon teknikleri ve uygulama esasları ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. İnspektör Selim Şah, Ahşap Ambalaj Malzemesinin Isıl İşleme Tabi Tutulması ve İşaretlenmesine Dair Yönetmelikler ve ISPM-15 uygulamaları hakkında bilgi verdi. Konuşmacılarımız konferansın ardından dinleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

Konferansın sona ermesiyle konuklarımıza Dekanlığımız ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığımız tarafından hazırlanan hediyeler sunuldu. Dekanımız Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL Zirai Karantina Müdürü Sayın Ekrem Çetin’e tüm davetliler adına çiçek takdim ettikten sonra kısa bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

Katılımları ve değerli sunumları için konuklarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta

 

   Tel : +90 246 214 6500
   E-posta : ormanf@isparta.edu.tr

   Fax : +90 246 214 6599