18 Mart 2019 Pazartesi

Minik Ellere Doğa Eğitimi

25 Mayıs 2017 Perşembe 11:38 tarihinde eklendi | 1391 defa okundu

Orman Fakültesi tarafından her yıl geleneksel hale gelen Minik Öğrencilere yönelik Doğa Eğitimi etkinliklerinin bu yıl ki konuğu Küçük Dehalar Akademisi 5 yaş ve 4 yaş grubu minik öğrencileri olmuştur.  Ziyaret kapsamında Orman Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüseyin FAKİR’i makamında ziyaret eden minik öğrenciler, Yrd.Doç.Dr. Yasin ÜNAL tarafından koordine edilen Doğa Eğitimi Etkinliklerine iştirak ettiler.

Minik Dehalar ilk olarak Yaban Hayatı Müzesini gezdiler ve burada bulunan Tahnit olarak sergilenen Kuş ve Memeli yaban hayvanlarına dokunma fırsatı buldular.

Etkinliğin ikinci aşamasında Tarımsal Araştırma Ve Uygulama Merkezini ziyaret eden öğrenciler, Anadolu Çoban Köpekleri, Kuş Çiftliği ve Hayvansal Üretim Ünitelerini gezerek, bıldırcın ve kuş civcivlerine dokunma ve sevme imkânı buldular.

Isparta Entomoloji Müzesi’nde sergilenen çeşitli böcek, kelebekleri görme fırsatı bulan minik öğrencileri böcek yaşamı hakkında bilgiler verildi.

Etkinliğin son bölümünde, Botanik Bahçesi ve Herbaryum Arş. ve Uyg. Merkezi’nde ilk kez doğada kamp kurmanın ve teleskopla kuş gözlemenin ve doğada yemek etkinliği ardından Küçük Dehalar Akademisine öğretmenleri eşliğinde ve oldukça mutlu bir şekilde geri döndüler. 

 

 

 

 

 

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@sdu.edu.tr