18 Mart 2019 Pazartesi

ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ’NDEN UŞAK VE ANTALYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNE TEKNİK GEZİ

30 Mayıs 2014 Cuma 10:11 tarihinde eklendi | 3121 defa okundu

13 ve 21 Mayıs 2014 tarihlerinde, SDÜ Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından Uşak ve Antalya Organize Sanayi Bölgeleri (OSB)’ne günübirlik teknik geziler düzenlenmiştir. Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ahmet Ali VAR başkanlığında gerçekleştirilen geziye 47 öğrenci katılmıştır. Gezi kapsamında;

- Uşak-Banaz’da bulunan SEMİTAŞ EMPRENYE ve SANAYİ TESİSLERİ A.Ş. gezilmiştir.

Gezide, öğrencilerimize, ahşap kurutma ve emprenye üniteleri, emprenyeli prefabrik ahşap evler, su soğutma kulesi ağaç malzemesi, ahşap çocuk oyun grupları, park-bahçe ahşap elemanları, telefon direği emprenyesi, iç ve dış mekân ahşap elemanları, bağ-bahçe ve sera direkleri, kent ormanı mobilyaları ile çeşitli ağaç malzeme imalatı ve uygulamasına yönelik konularda bilgiler detaylı verilerek, yapılan uygulamalar yerinde gösterilmiştir.

- Uşak OSB MÜDÜRLÜĞÜ yönetim binası ziyaret edilmiştir.

Ziyarette, öğrencilerimize, idari bina, konferans salonu, Finans ve Ticaret Merkezi tanıtılarak, gerçekleştirilen projeler ve ileride yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler sunulmuştur.    

- Uşak OSB’nde bulunan ÜNAL GERİ DÖNÜŞÜM ziyaret edilmiştir.

Ziyarette, öğrencilerimize,geri dönüşüm çalışmaları hakkında ayrıntılı olarak bilgiler verilerek,yapılan uygulamalar yerinde gösterilmiştir.

- Uşak OSB’nde faaliyet gösteren VRL MOBİLYA ziyaret edilmiştir.

Ziyarette, öğrencilerimize, mobilyaya dair farklı ürünler ve tasarımlar, yeni ürünler ve modeller, son teknoloji üretim teknikleri, ürün yelpazesi, boya, nikelaj, ahşap döşeme ve pazarlama birimleri, satış öncesi ve sonrası hizmetler hakkında uygulamalı bilgiler verilerek, yapılan uygulamalar yerinde gösterilmiştir.

- Antalya OSB’nde bulunan AKDENİZ AHŞAP ENDÜSTRİSİ SANAYİ ve TİCARET A.Ş.ziyaret edilmiştir.

Ziyarette, öğrencilerimize, ithal/yerli, sert/yumuşak ağaç türlerinin işlenmesi, üretilen mamul çeşitleri, kurutma, emprenye ve laminasyon teknolojisi, imalatta kullanılan tutkallar ve makinalar, kapı, pencere ve mobilyalık ağaç malzeme üretimi, yeni ahşap ürünleri imalatı, dağıtımı ve pazarlanması, fabrikada oluşan artıklardan ısı enerjisi üretimi konularında bilgiler verilerek, yapılan uygulamalar yerinde gösterilmiştir.

- Antalya OSB’nde bulunan ALANYALI ENTEGRE AHŞAP SANAYİ ve TİCARET A.Ş ziyaret edilmiştir.

Ziyarette, öğrencilerimize, solid ve boy eklemeli kapı sereni, doğrama profili, sahil yürüme yolu, iskele paleti, ofis, teras, havuz kenarı, deck vb zemin kaplama imalatı, konut yapımına yönelik blok duvar üretimi konularında bilgiler verilerek, yapılan uygulamalar yerinde gösterilmiştir.

- Geziye desteklerinden dolayı, SDÜ Rektörlüğü, Orman Fakültesi Dekanlığı, Uşak OSB Müdürlüğü, Semitaş, Ünal Geri Dönüşüm, VRL Mobilya, Akdeniz Ahşap Endüstrisi ve Alanyalı Entegre Ahşap Sanayi ve Ticaret A.Ş yönetici ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz. 

 

 

 

 

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@sdu.edu.tr