20 Mart 2019 Çarşamba

Orman Fakültesinden Avrupa Birliği Projesi

08 Ekim 2013 Salı 16:23 tarihinde eklendi | 2214 defa okundu

İsveç SLU- Tarım Bilimleri Üniversitesi, Orman Patolojisi ve Mikolojisi Bölümü öğretim Üyesi Jan STENLID tarafından yürütücülüğü üstlenen, üniversitemizin de içinde bulunduğu Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında “BiodivERsA2013-71 –RESIPAT- Responses of European Forests and Society to Invasive Pathogens” başlıklı uluslararası proje kabul edilmiştir. Ülkemiz bu projeye, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) – Süleyman Demirel Üniversitesi işbirliği çerçevesinde dahil olmuştur. “BiodivERsA” FP7 ERA- NET, biyolojik çeşitliliğin korunması ve sürdürülebilir yönetiminde yenilikçi ve en son araştırma olanakları ile uluslararası işbirliğine olanak sağlayan bir proje ağıdır.   

İlgili web sayfası: http://www.biodiversa.org/

Proje süresi 4 yıl ve toplam bütçesi 1.783.000 Avro olan bu Avrupa Birliği projesinde ülkemize ayrılan tutar 100.000 Avro ’dur. Bu miktar, BiodivERsA kapsamında ülke temsilcilerimiz tarafından belirlenen tutardır. Projenin amacı, yabancı istilacı patojenlerin, orman toplulukları üzerine etkisinin ve bu olası olumsuz etkilerin hafifletilmesi için alınabilecek önlemlerin belirlenmesi olarak özetlenebilir.

Bu projenin Türkiye ayağını aşağıda adı geçen, Proje Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Orman ve Ziraat Fakültesi Öğretim elemanları, araştırmacılar ve lisansüstü öğrenciler oluşturmaktadır.

Doç.Dr. Hatice Tuğba DOĞMUŞ LEHTİJARVİ

Doç. Dr. Asko LEHTİJARVİ

Prof. Dr. Gürsel KARACA

Orman Yük. Müh. Ayşe Gülden ADAY KAYA

Dr. Funda OSKAY

Orman Müh. Özgür Durmuş KAYA

Ziraat Yük. Müh. İlker KURBETLİ

Ziraat Yük. Müh. Kemal DEĞİRMENCİ

Ziraat Yük. Müh. Süreyya ÖZBEN

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@sdu.edu.tr