21 Nisan 2021 Çarşamba

Özel Öğrenciler Dünyaya Nefes Oldu

23 Mart 2021 Salı 11:34 tarihinde eklendi | 79 defa okundu

“Sıkı Tut Ellerimi Birlikte Aşalım Engelleri” temalı Isparta Özel Eğitim Uygulama Okulu, Yedişehitler Özel Eğitim Anaokulu  ve Halıkent Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve aileleri ile “21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü” ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Orman Fakültesi ağaçlandırma sahasına fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Rektör Diler, “Isparta Özel Eğitim Uygulama Okulu, Isparta Özel Eğitim Uygulama Anaokulu, Halıkent Anaokulu, Yedişehitler Özel Eğitim Anaokulu, çok sevgili idarecileri ve çok sevgili öğrencilerimiz, hepiniz ağaç dikme bayramına hoş geldiniz. Siz, bizler için çok çok önemlisiniz. Hem down sendromlu hem de otistik öğrencilerimiz bizlerden her daim artı 1 öndeler. Bu çocuklarımız, bizlere ülkemize, öğretmenlerimize ve ailelerine çok kıymetli emanettir. Çocuklarımızın hem down sendromlu hem de otistik olması asla bir eksiklik değil bizler için artı 1 farkındalıktır. Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde burada toplanmış bulunuyoruz. Üniversitemiz Orman Fakültesi alanında hep birlikte ağaç dikeceğiz. Bu anlamlı günde ISUBÜ olarak ev sahipliği yapmaktan son derece gururluyum, iyi ki geldiniz iyi ki varsınız. Bu bayram gününde çocuklarımızla birlikte ağaçlarımızı dikeceğiz. Her yıl bu farkındalığı geliştirip çeşitli alanlara yayalım. Bu sene ağaç bayramı, seneye su tasarrufu, göl gezisi, bir sonraki yıl başka bir etkinlikte kutlayarak aileleri ve çocuklarımızın asla yalnız olmadıklarını göstermek istiyoruz, iyi ki varsınız.” dedi.

Etkinliğe ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, Isparta Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Abdullah AKIN, Yedişehitler Özel Eğitim Anaokulu Müdür Vekili Faden ÇİFTÇİ,  Halıkent Anaokulu Müdür Yardımcısı Özlem BAŞARAN, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül KUBİLAY, akademisyenler ve idari personel katıldı.

Tüm katılımcılar “Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla” ve “Gerçek Dostlar Kromozon Saymaz” sloganları ile farkındalık oluşturdular. Fidanları toprakla buluşturan katılımcılar bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler, ikramların ardından etkinlik alanından ayrıldılar.

 

  

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 214 6500
   E-posta : ormanf@isparta.edu.tr

   Fax : +90 246 214 6599