20 Mart 2019 Çarşamba

Saraybosna Üniversitesi akademisyenleri Fakültemizi ziyaret etti

30 Ocak 2015 Cuma 11:20 tarihinde eklendi | 2034 defa okundu

Bosna Hersek Cumhuriyeti Saraybosna (Sarajevo) Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mirza Dautbasıc, Dekan Yardımcısı Doç. Dr.Cemal Vısnjıc ve Saray Bosna Üniversitesi Ormancılık Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr.Ahmet Lojo, Süleyman Demirel Üniversitesi Orman Fakültesi ile ormancılık alanındaki ikili işbirliğini geliştirmek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyeti, SDÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahit Balabanlı makamında ağırladı.

Üniversiteyi gezdirerek fakültelerin yerleşim alanları hakkında heyeti bilgilendiren Balabanlı, Orman Fakültesinin eğitim, öğretim ve bilimsel faaliyetleri hakkında bilgi verdikten sonra laboratuarları ve sınıfları gezdirerek yapılan çalışmaları anlattı. Dekan Yardımcılarının da bulunduğu ziyaret kapsamında heyete Orman Fakültesi uygulama alanı olan Eko Park, Gölcük Tabiat Parkında yer alan orman alanları ziyaret edilerek yapılan çalışmalar ve Gölcük Havzasında bulunan orman vejetasyonu hakkında bilgi verildi. 

Saraybosna Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mirza Dautbasıc, Üniversitenin ve Orman Fakültesinin genel yapısından etkilendiklerini ve ilişkilerimizi güçlendirmemiz gerektiğini ifade ederek işbirliği için her zaman hazır olduklarını dile getirdi.

Saraybosna Üniversitesi Orman Fakültesi yönetimini üniversitemizde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Balabanlı da iki ülke arasındaki bağları güçlendirmek için bu tarz ziyaretlerin ve birlikte düzenlenecek bilimsel çalışmaların artması gerektiğini belirtti.

Karşılıklı iyi dileklerde bulunulan ziyaretin ardından konuklar en kısa sürede yeniden görüşmek dileği ile üniversitemizden ayrıldılar.

 

 

 

 

 

 

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@sdu.edu.tr