20 Mart 2019 Çarşamba

Tohumlar Fidana, Fidanlar Ağaca…

30 Mart 2017 Perşembe 17:08 tarihinde eklendi | 1282 defa okundu

Doğaya ve ormana duyarlı nesiller yetiştirilmesinde bölgemizde öncü olmaya devam eden Orman Fakültemiz, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kutlamaları çerçevesinde fidan dikimi etkinlikleri düzenledi.

Bu kapsamda Yılmaz Şener İlkokulu 1. sınıf ve ana sınıfı öğrencileri Botanik Bahçesine sedir fidanlarını toprakla buluşturdu. Ormanların dünya ve insanlığın geleceği için önemli olduğunun farkında olan küçük fidanlarımız, toprak, ağaç ve doğa sevgisini doyasıya yaşamış olmanın huzuru ile etkinliği tamamladı. Öğle yemeklerini birlikte, doğayla iç içe yedikten sonra oyunlar oynadılar ve kullandıkları alandaki çevre temizliğini de kendileri yaparak okullarına dönmek üzere ayrıldılar.

Yine aynı hafta içerisinde Eğitim Fakültesi, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü 3. sınıf öğrencileri üniversitemiz Botanik bahçesine sedir ve servi fidanları diktiler.

Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Öğrencileri, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Isparta Valisi Sayın Şehmus GÜNAYDIN’ın da katıldığı ağaç bayramı etkinlikleri kapsamında GÖLTAŞ mevkiinde yapılan fidan dikimi ile 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz 2016 Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanın’da fidan dikimine katıldı. 

 

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@sdu.edu.tr