18 Mart 2019 Pazartesi

Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi Yönetim Kurulu’nun ziyareti

06 Haziran 2016 Pazartesi 14:51 tarihinde eklendi | 1127 defa okundu

Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tuncay Neyişçi ve üyeleri Abdurrahman Çobanoğlu, Mustafa Necati Baş ve Zülfü Karatepe Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Fakir’i makamında ziyaret etti.

Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi adına, Prof. Dr. Hüseyin Fakir’e yeni görevinde başarı dileklerini iletti. Dernek faaliyetleri hakkında bilgiler alan Dekanımız Prof. Dr. Hüseyin Fakir, Orman Fakültesi’nin Akdeniz Bölgesi’ne önemli bir katma değer sağladığını, Türkiye’de öncü ve saygın bir yerinin olduğunu ve stratejik planda yer alan hedefler doğrultusunda sağlam adımlarla ilerlediğini belirterek, Türkiye Ormancılar Derneği’ne çalışmalarında başarılar diledi. Görüşmede, kamu yararına çalışan bir dernek olan Türkiye Ormancılar Derneği ile nitelikli ve inovatif öğretim elemanı kadrosu ve güncel eğitim-öğretim programlarına sahip Fakültemizin birlikte çalışma olanakları irdelendi.

Dekanlık ziyaretinden sonra Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ile Fakültemiz öğretim elemanları karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Bu görüşmede de Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdikten sonra, Fakültemiz öğretim elemanlarının akademik çalışmalarının önemine değinerek güçlü ve nitelikli bir öğretim elemanı kadrosunun bulunduğunu ve bunun Türkiye ve özellikle Akdeniz Bölgesi için çok önemli olduğunu belirtti. Toplantıda, kamu ve özel sektörde yüksek orman ve çevre bilincinin sağlanması ve farkındalık yaratılması için yapılabilecek ortak bilimsel çalışmalar görüşüldü. 

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@sdu.edu.tr