20 Mart 2019 Çarşamba

Yaban Hayatı ve Doğa Kampı Günleri

08 Mayıs 2017 Pazartesi 16:25 tarihinde eklendi | 1408 defa okundu

SDÜOrman Fakültesi Öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da Yrd. Doç. Dr. Yasin ÜNAL koordinatörlüğünde düzenlenen yaban hayatı ve doğa kampı günlerine katıldılar. İki gün şeklinde gerçekleştirilen etkinliğin ilk günü Antalya Düzlerçamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası ve Termessos Milli Parkında yaban hayatı gözlemleri ve interaktif doğa müzesi ziyareti; ikinci günü ise Antalya Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda doğa kampı ve rafting etkinliği şeklinde gerçekleştirildi. Gezinin finalinde ise Kovada Gölü Milli Parkı Ziyaret edilerek, yaban hayatı müzesi ve Kovada Gölü’nde yayılış gösteren kuş türleri gözlemleri gerçekleştirildi.

Düzlerçamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası ve Termessos Milli Parkı

Orman Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Antalya Düzlerçamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Alageyik Üretme İstasyonu ziyaret etti. Bu etkinlikte Alageyik Populasyonlarının ülkemizdeki durumu, üretimi ve doğaya yeniden yerleştirilmeleri konularında yerinde bilgiler verildi.

Aynı gün Termesos Milli Parkı Ziyaret edilerek, İnteraktif Doğa ve Yaban Hayatı Müzesi ziyaret edildi. Müze ve içerisindeki doğal objeler konusunda Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler alındı.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Gezinin Doğa Kampı ve Hayatta Kalma Eğitimleri Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda uygulamaları olarak gerçekleştirildi. Etkinlikte kamp çadırı, uyku tulumu, mat ve diğer kamp malzemeleri konusunda yerinde ve uygulamalı bilgiler verildi. Etkinlik süresince, gecelemeli kamp çadırında konaklayan öğrencilerimiz, Köprülü Çay’da rafting etkinliği yapmışlardır.  

Kovada Gölü Milli Parkı

Kovada Gölü Mili Parkı’nda Milli Park Şefi Mustafa ARIKOĞLU tarafından öğrencilerimize tanıtıcı bilgiler verildi. Daha sonra müzeyi gezen öğrencilerimiz, milli park içerisinde bulunan yürüyüş parkurlarını kullanarak doğa yürüyüşü yaptılar. Kovada Gölü’nde su kuşu gözlemleri ardından Orman Fakültesi 2017 yılı yaban hayatı ve doğa kampı günleri sona ermiştir. 

 

 


Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, 32260, Isparta
   Tel : +90 246 211 3833
   Fax : +90 246 211 3948
   E-posta : ormanf@sdu.edu.tr